Ze získaných odkazů a darů z pozůstalosti

Dar za Mauglího

Odkaz exilového skautského náčelníka ožívá darem děčínskému středisku. Dar pomohl realizovat zakoupení nemovitosti a část její rekonstrukce. Velký finanční částku věnovala Nadaci sestra Dr. Jiřího Kolominského. Děčínští k uctění památky pojmenovali rodící se novou základnu – Základna Mauglí.

Více info zde.

Windyho unikátní sbírka

Windy patří mezi největší znalce skautské historie a zejména pak díla Jaroslava Foglara. Za svého života nashromáždil mimořádnou sbírku písemností i předmětů. Spolupracoval s dalšími badateli a sběrateli, připravoval výstavy, publikoval, popularizoval skauting. Bohužel před dvěma lety v roce 2019 náhle odešel.  Windyho odkaz ve sbírkách má pro skauting neocenitelnou hodnotu a jsou výpovědí, kterou nemůže nic nahradit.

Skautský odkaz Jaroslava Foglara

Jaroslav Foglar odkázal nadaci většinu svého majetku. Vše, co během svého života neúnavně vytvářel, tak i dnes slouží podpoře myšlenek a ideálů, které prosazoval.

Kaprálův Mlýn

Kaprálův mlýn je dnes skautské středisko ekologické výchovy na okraji Moravského krasu. Jeho kurzy a programy navštěvují ročně stovky dětí a mladých lidí z celé republiky i ze zahraničí. A to vše také díky štědrosti dcer rodiny Kaprálových, které mlýn skautům darovaly.