Chci darovat z pozůstalosti memorábilie

Kroniky, fotografie, archiválie, skautské deníky, vlajky… poklady, se kterými ale není snadné naložit, pokud jsou součástí pozůstalosti. Rádi se jich ujmeme, zpřístupníme badatelům a zachováme pro další generace.

Jak na to

Nejprve se domluvíme na převzetí daru a nezbytném papírování, se kterým se snažíme zatěžovat co nejméně. Po převzetí daru nastává pečlivá archivářská práce: zatřídění položek, katalogizace a uskladnění. Vše je uloženo v našem archivu v Praze Ďáblicích. Poté jsou předměty přístupné badatelům a případně i zapůjčovány na výstavy či expozice. Více o aktivitách a fondu archivu naleznete na webu Skautského archivu.

Prvním krokem je nás kontaktovat na níže napsaný telefon či e-mail, nebo pomocí kontaktního formuláře:

Roman Šantora

E-mail: archiv@skautskyinstitut.cz